Propisky s potiskem mají stále svůj význam i v dnešní digitalizované době

Digitalizace versus papír

S mohutným nástupem chytrých telefonů s operačním systémem se dalo očekávat, že elektronické aplikace diářů a kalendářů, i když jsou propracované do nejmenšího detailu, zcela vytlačí papírové sešity, záznamníky, stolní a nástěnné kalendáře i poznámkové diáře. Kdo se domníval, že tomu tak bude, mýlil se, naštěstí si mnoho lidí uvědomuje, že papírový blok a propisku nemůže nahradit ani sofistikovaný mobil. Proč mít v záloze nebo pro běžné využívání papírový záznamník a diář a dát mu přednost před tím elektronickým?

papírové záznamníky

Osobní kontakt a doteky – máte-li v ruce propisku s potiskem, kterou vám někdo věnoval třeba z lásky, a kde vás potisk osobně oslovuje, a máte-li k propisce v ruce ještě kapesní diář či záznamník, a třeba také s potiskem, můžete se těchto předmětů dotýkat, a tomu se nemůže vyrovnat žádný mobil. Je to podobné, jako papírová kniha versus elektronická. Podnětem k zamyšlení v tomto směru vám mohou být i malé děti, které se tak rády tulí k rodičům, a pro něž jsou právě fyzické doteky základním předpokladem ke šťastnému životu.

propisky a záznamník

3D rozměr – diář v mobilním telefonu je plochý a i přesto, že může být aplikačně navržen tak, aby napodoboval trojrozměrný diář, nikdy to nebude papírový záznamník. Něco jiného je také držet v ruce propisku a psát s ní po papíře, anebo psát pouze prstem po dotykovém displeji s předtištěným fontem. Propisku a papír zkrátka digitalizace nezastoupí.

Papírový záznam jednoduše vytrhnete a spálíte – pokud si zaznamenáte něco důležitého na přechodnou dobu do mobilního telefonu, za jistých okolností se záznam může dostat do nepovolaných rukou a šířit se dál a dál, i když pak záznam vymažete. Někdy se dokonce i smazané záznamy dají obnovit. Ovšem jakmile z papírového záznamníku vystřihnete list a spálíte jej, k původnímu záznamu se nikdo nikdy nedostane.