Pro koho je výhodný prodej sro s historií?

Navzdory mnoha důkazům, které hovoří o opaku, je podnikání stále ještě vnímáno jako poměrně snadný způsob, jak přijít bezpracně k penězům. Není tedy divu, že se o něj pokouší mnoho nejrůznějších lidí. Většina z nich se však příliš nevyzná v celém procesu nutném k založení vlastní firmy, například s. r. o. Proto mnohdy zbytečně ztrácí čas a peníze. Není tedy divu, že hledají jiné, pohodlnější řešení. Tím může být koupě již hotové firmy, což nám umožní přeskočit její založení.

zvyšující se zisk firmy

Zde však máme také dvě možnosti. Jednou z nich je koupě nově založené společnosti, která jen čeká na svého majitele. Zde je však nevýhodou, že musíme začínat doslova od začátku a vybudovat si reputaci. To může být pro mnohé čerstvé podnikatele problém.

Proto častěji vyhledávají prodej sro s historií, tedy již zavedené firmy, které se její původní majitel z nějakého důvodu vzdal. Hlavní výhodou tu je fakt, že již máme určitou zákaznickou základnu. Máme tedy na čem stavět a nemusíme se tedy tolik zadlužovat. To je výhodné zejména v počátcích podnikání, kdy nevíme, zda vůbec uspějeme.

peníze, které můžeme vydělat podnikáním

Ovšem obvykle není situace tak růžová. Jistě, může se stát, že firma byla prodána proto, že její vlastník se rozhodl odejít do důchodu a užívat si vydělaných peněz. Mnohem častější však je to, že nefungovala až tak dobře a dostala se do dluhů.

Je pravdou, že v těchto případech bývá skutečně levnější, ovšem otázkou je, zda ji dokážeme postavit zpět na nohy a zařídit, aby nám začala přinášet zisk. A to je mnohem náročnější úkol, než se může zdát. Není totiž potřeba jen přilákat nové zákazníky. Musíme lidi přesvědčit, že se firma pod naším vedením změnila, a to rozhodně není jednoduché. Na druhou stranu, pokud to dokážeme, máme rozhodně vystaráno.

Z těchto důvodů je nutné realisticky zhodnotit jak naše schopnosti, tak i podnikatelský plán, a podle toho si vybrat. Značně to totiž zvýší naši šanci na úspěch.