Proč zvolit nebankovní hypotéku?

Spousta lidí má vůči nebankovním společnostem nedůvěru. Je to hlavně z důvodu, že si je často spojují s nevýhodnými podmínkami, kdy je taková společnost „okrade“ o velké množství peněz. Tuto myšlenku v průběhu let mnohdy přiživovali i média, kdy prezentovali pochybné nebankovní společnosti, které opravdu jednali se svými klienty v rozporu se zákony. Ale nebankovní společnosti si již dnes dokázali vybudovat své pevné místo na trhu s financováním. Vzhledem k tomu, jak se jejich působení rozšířilo, vznikla tak zdravá míra konkurence, která tyto společnosti nutí nabízet svým klientům výhodnější a výhodnější podmínky.

smlouva

Samozřejmě, je pravděpodobné, že při získání hypotečního úvěru od nebankovní společnosti nebudete mít tak výhodné podmínky, jako při braní hypotéky u své banky. Obvykle se s nebankovní hypotékou pojí vyšší úroky. Také musíte počítat s tím, že podobu splácení hypotéky bude vaše nemovitost v zástavě. Ale má také své výhody, které mohou převážit její nevýhody.

dům

Vyřízení nebankovní hypotéky většinou trvá o dost kratší dobu než vyřízení klasické hypotéky. Je tedy vhodná pro ty, kteří potřebují mít své peníze rychle na účtu. Pro nebankovní společnosti také není problém, pokud máte záznam v registru dlužníků, nebo nejste více jako pět let po insolvenci, což pro banky bývá problém, díky kterému si můžete být jistí, že vám hypotéku zkrátka neposkytnou. Doba splácení jde rovněž nastavit na stejně dlouhou dobu, jako u klasické hypotéky. Pokud máte problém s dokládáním příjmů, ani to nemusí být problém. Nebankovní hypotéka bez doložení příjmu Nebankovní hypotéka vám umožní získat peníze na financování své nemovitosti i bez toho, aniž byste museli dokládat veškeré své příjmy. Hodně nebankovních společností nabízí také předčasné bezúročné splacení hypotéky, což je taktéž skvělý benefit, který rozhodně není samozřejmostí.