Jak vést své děti ke sportu?

Výzkumy potvrzují, že se děti v současné době hýbou méně, než tomu bylo v předcházejících letech. Proto také narůstá procento dětí, které trápí obezita. Je tedy pochopitelné, že se rodiče snaží tuto situaci nějakým způsobem řešit. Jak ale na to?

K tomu, aby se vaše děti začali více hýbat, je nedonutíte násilím. Musíte k nim probudit lásku k pohybu a sportu obecně, a poté už se budou hýbat sami i bez vašeho přičinění. Není také nad škodu se zamyslet nad tím, jaké mají vaše děti jídelníček. Omezení sladkostí, sladkých limonád a tučných jídel, nebo pochutin s velkým obsahem soli https://www.seznamzpravy.cz/clanek/plasty-jsou-i-v-soli-kterou-pouzivame-v-kuchyni-ukazala-studie-36913 je skvělé řešení.

fotbalisti

Proto, aby se vaše děti hýbali, můžete pomoci třeba tím, že jim domů pořídíte nějaký nástroj k pohybu. Máte zahradu? Využijte toho! Na letní období jsou skvělé venkovní aktivity jako třeba bazén, kde mohou dovádět, prolézačky nebo třeba trampolína. Pro chladné dny můžete vymýšlet různé pohybové hry doma, nebo zakoupit hrací konzoli. Že se vám to zdá jako nesmysl? Xbox, PlayStation nebo Nintendo nabízí spoustu pohybových her. Hráče snímá kamera a děti či dospělí pak ovládají hru pohybem. Můžete ve výběru nalézt sportovní hry, taneční hry a mnoho dalšího.

trampolína

Zkuste s dětmi více sportů. Rozhodně je nenuťte do něčeho, po čem toužíte vy. To, že vy jste se chtěli stát v mládí úspěšným fotbalistou nebo baletkou, neznamená, že tuto vášeň budou sdílet vaše děti. Podporujte je v tom, aby toho vyzkoušeli co nejvíce a uvidíte, že nakonec objeví sport, který si zamilují.

Začněte žít aktivním životem. Berte své děti ven za pohybem, když budete mít volný čas. Můžete si jít společně zaplavat, vyzkoušet třeba horolezeckou stěnu pro děti, různé sportovní dny, kde si děti mohou vyzkoušet sportovní aktivity, nebo je třeba jen vzít na naučnou procházku do lesa. Nejen, že se budete všichni hýbat, ale ještě vás tu sblíží a užijete si legraci.