I hezké bydlení může být cenově zajímavé

Jen málokdo touží po tom bydlet v nájmu. Většina lidí raději dává sice na první pohled nákladnější jistotě ve formě vlastní střechy nad hlavou. Problém je, že na rozdíl od minulé dekády se mnoho nových obytných objektů nepostavilo, takže ty již existující jsou dražší než kdykoliv předtím. To je problém nejen pro jedince s nižšími příjmy, ale stále častěji o pro movitější Čechy. Ceny bytů se totiž vyšplhaly do obludných rozměrů a co hůř, klesat pravděpodobně jen tak nebudou. Dnes již mnohdy nepomůže ani hypotéka, jelikož je potřeba k jejímu získání mít na kontě alespoň desetinu ceny daného obydlí. A to je problém, jelikož to může být klidně i čtvrt milionu.

Skládačka domu

Nikoho tak asi nepřekvapí, že lidé dávají stále častěji přednost k sice méně výhodnému, avšak okamžitě dostupnému bydlení v nájmu. Jsou zde však i jiné cesty, a ne všechny zrovna nekomfortní. Dobrou volbou pro dnešní dny je kupříkladu koupě mobilní dřevostavby.

Levné, a přitom komfortní

Hlavním důvodem, proč se ohlížet po mobilních domech, je samozřejmě jejich cena, která může být klidně i poloviční oproti ceně běžných bytů na českém trhu. Problém je, že tato obydlí na kolečkách nejsou zase tak prostorná, aby se v nich mohla usídlit třeba rodina se třemi dětmi. Mobilní domy jsou určeny hlavně pro páry, maximálně tak rodinu s jediným dítětem. To však dnes není zase tak velká komplikace, jelikož hlavně mladé rodiny mají povětšinou právě jen jediného potomka. V doporučeném poštu lidí se pak v takovém obydlí žije velmi dobře. Na nedostatek komfortu, hlavně tedy u nenovějších verzí, si nejspíše nikdo stěžovat nebude.

Skládačka

Levná chata

Nejen byty, ale i chaty podražily. Jejich realizace je totiž čím dál nákladnější. I v tomto případě mohou jako adekvátní náhrada fungovat mobilní domy. Dokonce není nutné si pořizovat něco z nejnovější generace a je možné klidně sáhnout více do minulosti, hlavně pokud se má jednat pouze o chatku na léto.