Ve zdravém těle – zdravý duch

To, že se zdraví udržuje nejlépe vhodně zvoleným životním stylem, ví většina z nás. Ale ruku na srdce. Komu se to daří plnit stoprocentně. Základním kamenem k udržení zdraví až do stáří je určitě pohyb. Kterého v současné době je opravdu málo. Většinou se do práce přemísťujeme dopravními prostředky, mnozí mají sedavé zaměstnání a večery se opět tráví před televizními obrazovkami. Monitory počítačů či displeji telefonů. Proto je potřeba zkusit toto změnit. A tělu dopřát tolik potřebný pohyb. Tím nejjednodušším je zařadit do každodenního programu běh. Což nejen pomůže zlepšit fyzickou kondici, ale přispěje k předcházení srdečních onemocnění. Rovněž oběhový systém za tuto tréninkovou formu poděkuje, stejně jako svaly a klouby. Během se nejen po celém dni zlepší nálada, ale rovněž se odbourá nahromaděný stres. Tím, že si volíte tempo, které vám vyhovuje, do sluchátek pustíte příjemnou hudbu a opravdu s nikým nezávodíte, budete překvapeni, jaký přínos to bude pro vaše zdraví mít. A to opravdu nemusíte běhat dlouho. V počátku stačí půlhodinka. 

 Běh pro zdraví

Velkou předností této sportovní aktivity je fakt, že zaběhat si mohou jak dvacetiletí, tak si lze zdraví během posilovat i v sedmdesáti. On totiž pravidelný trénink dělá zázraky i s naší váhou. Pro mnohé, kteří se svými kily zápasí nesmyslnými dietami, je tento pohyb zárukou, že kalorie se začnou odbourávat rychleji. A to dokonce i snadněji, než při plavání či jízdě na kole.

V lese se pro zdraví běhá nejlépe

A pokud k tomu přidáte i zdravější jídelníček, úspěch je zaručen. Jenom je potřeba dodržovat určitá pravidelnost. V současné době se mnoha lidem osvědčily běhy ve skupině. Vzájemně se podporují a při společné aktivitě často vznikají nová přátelství. Mnohdy si během toho sportu naleznete i životní partnerku či partnera. Výhodou běhu je možnost vyrážet během celého roku. Stačí jenom zvolit přiměřené oblečení vzhledem k venkovní teplotě. A vhodně zvolená obuv. Aby bylo zabezpečen zdravý návrat domů. Kdoví, jestli si už po ročním pravidelném tréninku netroufnete uběhnout půlmaraton. Anebo celý?