Přeplňování motoru turbodmychadlem

Lepší výsledky

Když se podíváme na dnešní motory ve vozidlech, tak řada z nich je nějakým způsobem přeplňována, protože tak dostaneme do motoru více vzduchu, díky čemuž se dá dostat z motoru vyšší výkon a je pružnější. Nejprve si musíme rozdělit Přeplňování na turbo a kompresor. Kompresor sice bere přímo výkon motoru, ale ve výsledku má za následek jeho nárůst. Velkou výhodou je to, že zabírá jen s malou prodlevou, protože jak rostou otáčky motoru, tak s nimi i tlak.

Ford s kompresorem

Turbokompresor je odlišný, protože využívá výfukových plynů, které roztáčí lopatky, a proto je tu jistá prodleva. V dnešní době máme promyšlený systém vstřikování a zapalování, čemuž pomáhají různá čidla. Tohle všechno umožňuje to, aby turbodmychadlo docílilo zlepšení vlastností motoru. Samozřejmě takový motor lze snadněji upravit chipem. Ten by však měl provádět opravdový odborník, aby kromě přidání tlaku správně nastavit další hodnoty a motor třeba správnou směs.

Životnost

Jestliže hledíte na spolehlivost, tak je lepší vybrat spíše benzínový motor s nepřímým vstřikováním paliva, přičemž daný model by měl být známý svou bezporuchovostí. Takové turbo totiž do systému přidává další součástky, přičemž často je problém se samotným turbem. Taková dieselová dodávka může u firmy, kde jezdí dlouhé trasy fungovat bez potíží opravdu dlouhou dobu.

sportovní vůz

Zcela jiná situace je v případě, kdy s takovým motorem jezdíme osobám většinou po městě a krátké trasy, přičemž takovému používání je lepší se vyhnout. Když se turbo pokazí, tak máme tři možnosti. První je nákup nového dílu, což je poměrné finančně náročné. Další možností je repas, přičemž odborná firma jej může provést tak, že turbo bude zase fungovat jako nové. Nakonec ti máme možnost koupit zánovní originální díl jako je třeba 03l253010f, který seženeme za nízkou cenu. V našem voze může ještě najet spousty kilometrů.