Co by měla stěhovací firma vědět

Shodněte se na přesném a závazném termínu

V první řadě byste se měli navzájem dohodnout na závazném termínu. Měl by být závazný pro obě strany s možností odvolání pouze v naléhavých případech, zejména zdravotních. Měli byste mít ve svém zájmu na tento den zajištěné pracovní volno, a pokud to jde, volno si vytvořte i den předem a alespoň dva dny poté.

krabice s klíčem

Stěhování v neobvyklém čase

Některé stěhovací firmy nabízí dohodou i přestěhování ? v době, kdy není zrovna obvyklá pracovní doba. Velmi oblíbené jsou mezi klienty zejména víkendy, lidé se domnívají, že během pátku dobalí zbytek věcí a vše připraví na sobotní ráno s tím, že v neděli vybalí alespoň ty základní věci. Tento postup je sice obvyklý, ale velmi stresující a náročný pro každého, kdo musí v pondělí nastoupit do práce. Chcete-li si nechat poradit, raději sázejte na všední dny, nejlépe od úterý do čtvrtka, a někdy je možné stěhování realizovat i velmi brzy ráno nebo pozdě večer či v noci.

krabice na stěhování

Nadstandardní a nezvyklé požadavky

Zdá-li se vám některá situace při stěhování v Děčíně Stěhování Mamut nestandardní, raději ji hlaste předem. Mohou to být např. velké pokojové rostliny nebo rostliny ze zimní zahrady, velmi těžké a velké předměty, jako jsou trezory či klavíry, velkoplošné TV, kompletní kuchyňské linky a vestavěné skříně, velmi dlouhé metrážové koberce, akvária, strojní vybavení dílen, nerozebíratelný starožitný nábytek, křišťálové lustry a další podobné předměty.

Parkování

V některých městech nesmíte zapomínat na žádost o parkovací místo s pětitýdenním předstihem. Parkování stěhovacího vozu je jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte zajistit vy (nikoli stěhovací firma). Kdybyste na to zapomněli, celá akce by na tom mohla fatálně ztroskotat, a to byste si jistě nepřáli. Kromě parkovacího místa musí stěhovací firma mít zajištěný i příjezd k vašemu domu, resp. musí se k vám nějak fyzicky dostat.