Láska na celý život – existuje?

Všichni tady jsme z jediného prostého důvodu, a to je to, že chceme najít někoho, s kým bychom měli děti a přenechali na tomto světě nějaký svůj odkaz. Je samozřejmě v pořádku, když to tak někdo nemá, je to úplně normální. Ne všichni chceme děti, ale většina lidí ano, a tak to také většinou funguje v přírodě u zvířat. Existují proto, aby přežili a mohli se tak rozmnožit a předat svůj genetický kód na někoho jiného, protože každá živá bytost zde nežije navždy a chce po sobě něco zanechat, aby nějakým způsobem mohla ovlivnit svět. Je to zvláštní, některá zvířata tu jsou jen od toho, aby se rozmnožila a mohla pak umřít, což bychom samozřejmě my nechtěli a naštěstí to tak ani nemáme. Teda většinou. Je zvláštní, jak je příroda nastavena. Některá zvířata si najdou partnera a jsou s ním do konce svého života, jiná ne. Zde jsou příklady zvířat, která jsou se s vám partnerem nadosmrti.

srdce

Gibboni, primáti podobní nám, spolu žijí celý život a jsou si věrní. Také udržují rodinné vztahy, jsou dost podobní našemu chování (vybraných jedinců). Mnohem blíž jsou nám ale vlci, které známe více než gibbony. Ti žijí také spolu celý život. Alfapár, který řídí celou smečku musí být silný. A tak jim i vztah vydrží po celý život. Z ptáků to jsou labutě, krásná zvířata, která připomínají nám lidem lásku odjakživa. Také hrdličky spolu vydrží. Je to moc krásné, vidět takovou lásku i u zvířat. Zvířata jsou však bohužel mnohokrát lepší než lidi, co se týká věrnosti.

pár

A zde vidíte, že si lze najít lásku na celý život. Někdo ji najde, někdo ne. Ale jedno víme jistě. Každý po ní v hloubi duše touží. Každý chce mít lásku celý život a budovat s ní vše, co budovat jde. Každý chce mít toho jednoho člověka, kterému může říct všechno a všechno s ním prožívat. Každý chce mít podporu a oporu v tom jednom člověku, který vás miluje a vy milujete jeho. Pravá láska na celý život existuje. Jen ji každý musíme najít.