Citlivé dokumenty a doklady nechte skartovat profesionály

Skartace dokumentů se může týkat i vás

Že na trhu existují skartovačky, je známo již dlouho. Ale ne každému se vyplatí ji mít doma vzhledem k množství dokumentů, které se časem nakupí, a také kvůli tomu, že některé skartovačky nezvládnou zpracovat tak velký objem materiálu, zahřívají se, musí se chladit, musí se nechávat nějakou dobu vypnuté a tím vás zdržují od další práce či jiné činnosti.

skartovaný materiál

Profesionální firma, která se zabývá skartací dokumentů – Praha, vám zaručí, že bude vše zlikvidováno v souladu s normou NBÚ, podloženou patřičným certifikátem. Jde-li vám zejména o vaše bezpečí, aby se vaše osobní citlivá data nedostala někomu do rukou, svěřte tuto práci raději profesionálům. Kdo této služby může využít, a co vše lze skartovat?

skartace papírových dokumentů

Data na plastových a magnetických nosičích – neskartuje se pouze papír, ale také nosná datová média, jako jsou DVD, CD, magnetické archivní pásky, videokazety, počítačové diskety, optické archivní disky a další podobná média.

Veškeré dokumenty – nejen ve firmě, ale i doma se vám může časem nakupit množství různých dokumentů, jako jsou faktury, daňové doklady a záruční listy, které už nepotřebujete. Nemusíte kvůli tomu kupovat skartovačku, pokud je dokumentů mnoho, můžete pověřit profesionály, z ekoskart.eu kteří si poradí i s velkými objemy papíru. Naloží je do přepravní dodávky a máte po starostech.

Osobní doklady – máte doma nebo ve firmě uložené staré doklady, které by mohly být zneužity, jako jsou občanské průkazy, pasy, řidičské průkazy, průkazky zdravotních pojišťoven, platební karty, slevové karty a další doklady, kde je uvedeno vaše rodné číslo či datum narození? Pak byste je měli nechat zlikvidovat právě u profesionálů, protože neodborná skartace plastových karet se vám nemusí povést, a pokud to přehlédnete, vaše doklady může někdo nepovolaný mistrně zneužít.