Čemu autoškoly a řidiči nevěnují pozornost

Každý, kdo má řidičský průkaz a prošel tak autoškolou, tak mu určitě něco v té autoškole dělalo problém. Ráda bych se proto zaměřila na nějaké chyby, kterých si budoucí řidiči nevšímají nebo jim samotné autoškoly nevěnují velkou pozornost. Velkým problémem budoucích řidičů, ať už při autoškole, při závěrečných jízdách je dodržování předepsané rychlosti. V autoškolách se často hlídá i jeden kilometr navíc. Takže pokud uvidíte značku s rychlostí, dodržte ji. Pokud ji při závěrečné zkoušce nedodržíte, může se stát, že se najde další chyba a závěrečnou zkoušku budete opakovat jindy. Často se ale stává, že je těžké poznat, kde předepsaná rychlost končí. Nejčastěji je dáno, že předepsaná rychlost platí do první křižovatky, pokud tedy není dáno jinak.

auto moto

Dalším velkým problémem budoucích řidičů je dávání přednosti v jízdě. Nemyslím to jen při výjezdu z nějakých ulic a podobně, ale také na složitějších křižovatkách. Pokud jedete z nějaké vedlejší silnice, tak vám značka jasně ukáže, kde máte dát přednost v jízdě a kde musíte přímo zastavit. Některé křižovatky dělají problém i těm opravdu dobrým řidičům, kteří toho najezdili už mnoho. Autoškoly by měly se svými žáky takové křižovatky zkoušet nejen online přes nějaké stránky, ale hlavně v praxi. Je důležité u křižovatek vědět, co je čemu nadřazené a podřazené, kdo má kdy přednost.

auto moto

Mě osobně třeba v autoškole nenaučili rozjíždět se do kopce. Takže po několika měsících jsem se neuměla rozjíždět do kopců (ani přes ruční brzdu, jelikož auto, které jsem měla na jízdy, mělo automatickou ruční brzdu) a čekaly mě závěrečné zkoušky a moje obava, že budu muset zastavit někde v kopci, vzrůstala. Naštěstí jsem se nikde do kopce nemusela rozjíždět a mohla se to v klidu naučit v pohodlí rodinného auta.

Co je podle vás důležité, aby se v autoškolách nejvíce učilo?