Vysoká tráva už nebude problém

Pokud máte nějaký pozemek, asi víte, že se o něj musíte pravidelně starat. Za prvé je to proto, aby se do okolí nešířil plevel, který dokáže znehodnotit majetek, a za druhé vám to navíc ukládají i místní vyhlášky pod pohrůžkou pokuty. Ne vždycky ale člověk může pozemek udržovat sám. Jsou situace, kdy to možné není, ale ani tak se nelze splnění této povinnosti vyhnout. Splnit ji můžete kdykoliv i tak, že si na údržbu zeleně někoho najmete.

sekačka na trávu

Nejčastějším důvodem, proč si lidé nechávají sekat trávu, je zdravotní stav a nedostatek času. Dalším důvodem je například vzdálenost pozemku od bydliště, protože je mnoho lidí, kteří mají zahrady jinde než bydlí. Když se o pozemek delší dobu někdo nestará, může to být problém nejen pro jeho majitele, ale i pro lidi okolo. Na jejich pozemky se dostává plevel, a může dojít ke znehodnocení úrody a v krajních případech i k poškození stavby. Proto dbejte na to, abyste pozemek měli vždy udržovaný.

Nechat si posekat trávu není ostuda
Údržba pozemku není jen o sekání trávy, ale i o zbavení se například náletů a pařezů. Stačí pár měsíců, a z dříve hezkého pozemku může být neprostupná džungle. Abyste tomu zabránili, stačí si objednat firmu, která se o všechno postará za vás. Určitě chcete vědět, jaká je cena sečení trávy
Seceni-mulcovani. Ta se nedá říct předem. Je potřeba pozemek vidět, a na základě jeho prohlídky vám bude cena individuálně stanovena.

tráva na louce

Problémy způsobené neudržovaným pozemkem není jednoduché odstranit. K jejich předcházení stačí tak málo – najmout si někoho, kdo pozemek obstará. Někdy nestačí samotná sekačka, a na řadu přichází traktory a mulčovače. I na to je potřeba se předem připravit, protože druh použité techniky má samozřejmě na cenu vliv. Pokud budete o pozemek pečovat pravidelně, nebudete muset platit víc za odstranění náletů a pařezů, jako v případě, že pozemek necháte ladem.