Výhody a prospěšnost látkových plenek

Přemýšlíte, co vlastně připravit pro mimino? Pak jistě nesmíte zapomenout na jednu z nejdůležitějších věcí. No a to jsou právě plenky. Na první týdny i měsíce je dobré si udělat zásoby, abyste nemusela pár dní po porodu hned někde shánět další plenky. Je dobré klidně mít jak ty nejmenší velikosti, tak už i ty větší. A když se vám náhodou narodí hodně malinkaté miminko, tak je klidně možné dokoupit i menší plenky přímo určené pro tyto děti.

Ale teď se nabízí otázka ohledně toho, které plenky pro miminko vybrat. V nabídce je mnoho výrobců, které nabízejí různé jednorázové plenky. Ale také už jejich ekologičtější verze. To jsou plenky, které při výrobě nemají tolik chemických látek. A jsou tak šetrnější k dětské pokožce.

dítě s plenkou

Ale je i jiná možnost než použití jednorázových vložek. A to jsou látkové pleny pro miminko, ale i látkové pleny novorozence. A nemusíte se ničeho bát. Nejde nutně jen o látkové čtverce. Ale i ty lze zakoupit v krásných vzorech i barvách. Ale jsou i mnohem propracovanější látkové pleny, které lze využívat jako ty jednorázové. Kdy látkovou plenku nasadíte, vyměníte, přeperete a používáte opakovaně. Některé plenky lze sušit i v sušičce, takže to je téměř bez práce. Nic nemusíte vyhodit a lze s látkovými plenkami odplenkovat i více dětí.

látkové plenky

Většina látkových plenek jsou s patentkami, které poslouží k tomu, že můžete plenku zvětšovat či zmenšovat podle potřeby. Jsou tak rostoucí a vydrží vám mnoho měsíců. Na novorozence lze zakoupit novorozeneckou sadu. Která obsahuje základní výbavu. Pak přejdete na větší plenky, až miminko povyroste a ty vám většinou vydrží až do konce. Pořizovací cena plenkové výbavy je samozřejmě vyšší. Ale plenky používáte opakovaně a i na více dětí. Takže vás to nakonec vyjde levněji než jednorázové plenky. Látkové plenky jsou také velmi šetrné k dětské pokožce. Je třeba je prát i v ekologických pracích prostředcích a tím předejít podráždění pokožky způsobené látkami v pracích prostředcích. A látkové plenky jsou šetrnější i k životnímu prostředí, protože z nich není zbytečný každodenní odpad.