Turistické cíle

V okrese samotném je jich samozřejmě hodně, ale my vybereme jedno navštěvované hojně a druhé kam moc lidí nepřijde. Ne, že by o tom místě nikdo nevěděl. Tím prvním je docela jistě městečko Štramberk. Dá se sem pohodlně přijet vlakem, ale také autem či autobusem. Nejzajímavější je zde jeskyně zvaná Šipka, ale hlavní atrakcí je zde věž, zvaná „trúba“. Název mohl vzniknout z toho, že strážný z ní troubou vyhlašoval případné blížící se nebezpečí a tím též svolával k obraně.  

Pokud sem zajdete, uvidíte okolní krajinu z výšky, a navíc v každém ročním období. Nahoře jsou totiž umístěná různobarevná skla. Pokud se díváte přes ně, podobá se to pohledu v každé roční době. Když pak budete v městečku, nezapomeňte si koupit čerstvé Štramberské uši, místní pochoutku, která je za tepla naprosto excelentní.  

domek ve Štramberku

Druhým místem v témže okrese je místo poutní. Například ze Štramberku se tam dostanete přes okresní město Nový Jičín. Dáte se směrem na Odry a pokračujete směr Heřmánky, přes které projedete a dáte se na Klokočůvek. Na křižovatce se pak dáte vlevo, ostatně všude jsou cedule s nápisem „Maria ve skále“. Pokud se vám nechce až do Lurd, nebo na jiné poutní místo, návštěvou zdejší sochy si můžete návštěvu tato vzdálená místa nahradit.

voda v řece 

Zdejší krajina je nádherná a pokud se vydáte proti proudu řeky Odry, uvidíte sami, do jaké divočiny jste přišli. Nedržte se značené stezky a vydejte se vyšlapaným chodníčkem, který vede i po skalách. Je to trochu obtížný terén, a ne bez nebezpečí. Ovšem při trošce umu a námahy proběhne cesta v pořádku. Je ovšem fakt, že uklouznutí na některých místech může mít až fatální následky. Od sochy ve skále můžete rovněž vylézt do kopce na Orlí skálu. Není třeba horolezeckých pomůcek, ale kopec je to prudký a vyžaduje zdatného lezce. Nuže, dočetli jste se o dvou zajímavých místech a je na vás, zda se tam podíváte.