Proč nakupovat zboží v zahraničí?

Dnes si již můžeme bez problému nechat zasílat zásilky ze zahraničí, což má spoustu skvělých výhod. Kde jsou ty časy, kde to nebylo možné a mohli jste nakupovat jen zboží, které je dostupné v České republice. Ale s rozvojem online nakupování se více rozmohlo i nakupování zboží ze zahraničí.

Dokonce vzniklo několik velkých portálů, na kterých seženete zboží nejrůznějšího druhu. Tyto portály jsou zahraniční a nejmenší ceny seženete vždy na asijských e-shopech. Což pro vás může být velmi výhodné, jelikož zboží, které tam nakoupíte za pár korun tu sice seženete taky, ale může být ve finále i desetkrát dražší.

schránka

Na takových velkých portálech seženete všechno. Od oblečení, přes doplňky, kosmetiku, filmový merch, hudební CD, doplňky do bytu, elektroniku, věci na auto, knihy až po různé potřeby do papírnictví. Ať sháníte cokoliv, na asijských velkých e-shopech dané zboží jistě seženete. Výhodou je, že k téměř každému výrobku máte k dispozici recenze, takže vidíte, zda byli zákazníci se zbožím spokojení, nebo ne.

Nemusíte ale nakupovat samozřejmě jen na asijských e-e-shopech. Můžete nakupovat na jakémkoliv, pokud je daný e-shop ochotný zasílat do České republiky. Můžete tak sehnat zboží typu a značek, které jsou v České republice naprosto nedostupné a nejdou nijak zakoupit.

balík

Na co si u objednávání zboží ze zahraničí dát pozor? Určitě nepočítejte s tím, že vám někdo zašle zboží na dobírku. Budete proto muset mít platební kartu nebo například Paypal, přes který objednávku zaplatíte. Zkontrolujte si také před placením, jaká je výše poštovného. Někde je poštovné zdarma, někde ale za poštovné zaplatíte i několik set korun. Pozor také, jakou má vaše objednávka hodnotu. U některých objednávek je už nutné proclení zásilky.

Jakmile ale jednou zkusíte tento tip nakupování, nebudete chtít přestat. Zjistíte totiž, kolik možností se před vámi najednou otevřelo.