Nikdo nezná budoucnost

Byli jste někdy u kartářky? Nechali jste si hádat z ruky nebo věštit z křišťálové koule? S největší pravděpodobností ne, protože na takové věci nevěříte. Ale o kolik by bylo veškeré naše rozhodování jednodušší, kdybychom věděli, co přijde za rok, za dva? Mnoho z nás má našetřeny nějaké peníze a v současné době, když stále slyšíme o inflaci a vidíme, jak vše zdražuje, rádi bychom věděli, jestli je lepší je utratit nebo investovat a když investovat, tak do čeho je investovat? Je rozumné investovat do zlata? Nebo do nemovitostí? Co vlastně víme? Zhroutí se nebo rozroste trh s nemovitostmi Posudkyostrava?

vědma

Je dobře, že nikdo neznáme svou budoucnost, protože by to nejspíš vyvolalo paniku a tím by se pravděpodobně budoucnost nejen změnila, ale spíše zhroutila. Možná ale řešíte zcela opačnou situaci, a to že se vám peněz nedostává tolik, kolik byste potřebovali. Vláda nabízí různé balíčky a deštníky, jak tomu říká, ale je otázkou, kolika lidem to skutečně pomůže. Možná, že kdyby vláda věděla, jaká ji čeká budoucnost, i když na to nepotřebuje kartářku a už pravděpodobně tuší, že další volby nevyhraje, zachovali by se jinak? Měli nějaké jiné možnosti, jak situaci řešit? Možná, že vláda nepotřebuje vidět do budoucnosti, ale občas by raději vrátili čas, aby mohli svá rozhodnutí změnit a přehodnotit.

budoucnost

Ať tak či tak, každou korunu bychom teď měli třikrát otočit, než ji utratíme, protože všichni se bojí zimy, ale co když válka ani na jaře neskončí a situace se tím pádem lepšit nebude? Budeme stále doufat, že nás zachrání vláda? A nejsou všechny ty balíčky od vlády jen zátěží pro další generace? Pomůže, když se vymění vláda? Pravděpodobně ne, je potřeba změnit naše přístupy k energiím a začít skutečně šetřit. A nejen s energiemi, ale s celým naším způsobem života, který se stal čistě konzumním. Buďme trochu skromnější.