Na dlouhé vyjížďky na kole jedině v cyklistických kalhotách – jak je vybrat?

Zamilovali jste si vyjížďky na kole a řešíte, jak se při této aktivitě cítit, co nejlépe? Jízda na kole je zajímavým koníčkem, ale vyžaduje i správné oblečení.

Na dlouhé vyjížďky na kole jedině v cyklistických kalhotách – jak je vybrat?

Všichni, kdo rádi a často jezdí na výlety na kolech, už dobře vědí, že správně zvolené kalhoty jsou základ. I když o pohodlí samozřejmě rozhoduje i vhodně zvolené sedlo, cyklistické kalhoty by neměly chybět v základní výbavě každého cyklisty. Jízda na kole je totiž sice velmi zábavná a tento druh sportu si oblíbilo mnoho lidí, otlačené a bolestivé intimní partie dokážou každého cyklistu pořádně rozházet a někdy to může pokazit celý zážitek z jízdy. Jak vybírat kalhoty vhodné na kolo a na co si dát pozor?

cycling-bicycle-riding-sport-38296

Aby nic nedřelo

Jízda na kole v jakémkoliv terénu může být někdy pěkně bolestivá, záleží totiž nejen na tom, na jakém sedle sedíme, ale i na tom, co máme na sobě za kalhoty. Kalhoty pro cyklisty jsou nejlepším řešením, díky nim vás nebude už nikdy nic bolet ani tlačit a vyjížďku si o to víc užijete. Všechny cyklistické kalhoty mají speciální všitou vložku, která je měkká a díky ní se vám bude sedět na kole pohodlně. Právě tato vložka je velmi důležitá a všechny vložky jsou jiné, jak je tedy vybrat?

U cyklistů, kteří jezdí spíše rekreačně se doporučuje vybírat vložku s vyšší stélkou, zatímco u cyklistů, kteří jezdí delší a výkonnostně náročnější trasy se preferuje stélka nižší. Všitá vložka v kalhotách pro cyklisty by nikdy neměla mít moc švů, a to proto že se obecně doporučuje nebrat si na sebe do cyklistických kalhot spodní prádlo. Když tedy jedeme jako se říká naostro, je potřeba cítit se pohodlně, zbytečné švy by vás jen nepříjemně škrábaly a dřely, což určitě není komfortní.

pexels-photo-128202

Pro ženy a pro muže

Každá vložka je pak i jinak tvarovaná, pro muže je tvarovaná tak, aby jim perfektně na intimních partiích padla a pro ženy stejně tak. Na dotek by pak měla být vložka měkká a z příjemného materiálu, který bude vhodný i pro citlivou pokožku. U každého výrobce cyklistických kalhot to může být trošku jinak, jak v použitém materiálu tak se může vložka lišit i v tom, jak je tvarovaná nebo z kolika dílů – panelů je vložka ušitá. Platí, že čím více panelů, ze kterých je vložka poskládaná, tím lépe. Více panelů zaručí větší pohodlí. Cyklistické kalhoty Craft patří k těm nejlepším na trhu, poskytují stoprocentní komfort a díky nim si svou jízdu na kole zaručeně užijete.

Vložka by měla také umět dobře odvádět pot od těla a měla by mít co nejvíce ploché švy, opět je to zejména kvůli tomu, že se pod cyklistické kalhoty nemá nosit spodní prádlo. S tím se pojí i to, že by vložka měla být antibakteriální. Někomu stačí jedny kalhoty, někdo jich naopak musí vyzkoušet více, aby zjistil, co mu nejlépe padne.

Užijte si vyjížďky na kole naplno a vyberte si vhodné kalhoty, se kterými se vám pojede mnohem lépe.